Годування собак сухим кормом: 10 головних помилок

Безліч власників собак стикаються з певними труднощами при виборі оптимального корму для тварин. Деякі віддають перевагу натуральному корму, поєднуючи м'ясні продукти з овочами і вітамінними добавками. Але часто буває складно забезпечити збалансоване харчування з допомогою натурального корму. Нестача певних мікро- і макроелементів та поживних речовин викликає проблеми зі здоров'ям улюбленця. І тут на допомогу приходять сухі корми для собак, які представляють собою хорошу заміну домашньої їжі. Правда, годування собак сухим кормом має свої нюанси. Ми розповімо вам про головні помилки, які роблять безліч господарів тварин.

Чому годування собак сухим кормом - кращий варіант?

Виробники сухих кормів вирішили одну з головних задач харчової індустрії: виділення максимальної кількості поживних речовин з мінімального об'єму продуктів. За допомогою спеціальної технології страви розділяється на компоненти, які дуже легко засвоїти організму. Таких продуктів для задоволення енергетичних потреб потрібно набагато менше, ніж натуральних. Плюс до всього корму збагачуються жирами, вітамінами і мінералами, які роблять продукт повнораціонним. Годування собак сухим кормом дозволяє забезпечити організм всіма необхідними поживними речовинами. Але багато людей користуються кормами неправильно, що призводить до різних проблем. Ось деякі з них:

1. Різкий переклад собаки з натуральної їжі на промисловий корм. Припустимо ви вирішили покінчити з втратою часу за плитою для приготування їжі для свого улюбленця і постійним витиранням морди собаки. Сухий корм придбаний і ви готові впровадити кулінарні нововведення в раціон улюбленого пса. Стоп. Обійдемося без різких рухів. Така різка зміна раціону призведе до того, що організм собаки не зможе пристосуватися до засвоєння їжі. Замість економії часу, задоволеної фізіономії своєї собачки і вдячного виляння хвостом вас буджет чекати похід до ветеринара і купівля дорогих препаратів. Як цього уникнути? Переходьте на новий вид їжі плавно, поступово здійснюючи введення корму раціон. Це може зайняти до 5 днів.

2. Занадто велика кількість корму. Ви щедрий господар, який нічого не шкодує для улюбленого пса. Чудово. Ось тільки це один з випадків, коли благі наміри призводять до 100% негативного результату. Якщо каші на годування потрібно було 2-3 літри, то це не значить що потрібно таку ж кількість сухого корму! Краще прочитайте рекомендації на упаковці. В іншому випадку, не дивуйтеся, що після вашого припадку щедрості у собаки нездоровий вигляд і сумні очі.

3. Змішування раціонів. Не варто додавати в кашу сухий корм. Адже ви лише розбалансуєте звичний раціон настільки, що жоден ветеринар не зрозуміє, в чому справа. А ви відразу спишете тьмяну шерсть і тужливий собачий погляд на "поганий корм".

4. Експерименти з їжею. Ви вже повністю перейшли на сухий корм. Пес повністю задоволений, ви теж. Травна система собаки повністю підлаштувалася під вживання промислового корму. І раптом на день народження улюбленого вихованця ви вирішуєте влаштувати йому справжнє свято, нагодувавши незвичайним ласощами, наприклад, кашею і або біфштексом. Про те, що далі буде, здогадайтеся самі. Розлад шлунка і вже знайомий тужливий погляд...

5. Різка зміна корму. Ви вже дізнаєтеся, яким має бути правильне годування собак сухим кормом. Про те, який смак має каша, ваша собака вже давно забула. Але ось різко закінчується звичний корм. Ви в паніці - як же так, адже залишившись один раз без сніданку, ваш пес помре з голоду. У жаху біжите в найближчий зоомагазин і купуєте зовсім інший корм, оскільки в цьому магазині немає. Безумовно, ваш пес від нього не відмовиться. Чого не можна сказати про його шлунок і кишечник. Тому намагайтеся завжди мати запас вашого корму. А у випадку, якщо все ж не зможете передбачити, не поспішайте купувати що завгодно. А як повинен здійснюватися перехід на інший корм? Правильно - поступово.

6. Краще - ворог хорошого. Ви вирішили зробити песику подарунок в честь міжнародного дня всіх чотириногих і купити більш дорогий корм. Що не так? Див. попередній пункт.

7. Харчовий ф'южн - абсолютно недоречний. Гадаєте, ваш домашній хижак обов'язково повинен поїдати м'ясо і тому його раціон складається з м'яса і сухого корму? Не дивуйтеся, якщо одного разу ви не встигнете вивести собаку на поргулку, оскільки мета прогулянки буде досягнута у стінах вашої квартири.

8. Недостатня кількість води. Якщо ви хочете занести себе в ряди дбайливих господарів і бувати у ветеринара лише для профілактики, запам'ятайте це раз і назавжди! Годування собак сухим кормом вимагає великого вживання води. У сухому кормі її немає. Щоб вберегти організм пса від зневоднення, завжди стежте за тим, щоб він завжди мавдоступ до води.

9. Відсутність апетиту у собаки. Ви серйозно стурбовані і пропонуєте дмашньому улюбленцю все, що є в  холодильнику, тільки б він хоч щось з'їв. Цим ви можете лише погіршити ситуацію. Краще зверніться до ветеринара, який допоможе выясниить причину поведінки собаки.

10. Не враховувати вік собаки при виборі корму. Маленькому цуценяті, який витрачає багато енергії, потрібно більше корму, ніж старій собаці, сил якої вистачає лише на те, щоб гайнути хворстом при появі  господаря. Виробники сухого корму цей аспкет враховують. А ви постарайтеся не упустити той час, коли потрібно перевести тварину на інший корм. Безумовно, робити це потрібно поступово.

Якщо ви здійснювали які-небудь з тих помилок, хочем сподіватися, що ви більше не будете цього робити. При правильному підході годування собак сухим кормом дуже сприятливо впливає на їх здоров'я. Можливо, комусь здасться, що ми не відповіли на головне питання - який саме вибрати корм. Ми не забули, просто залишили його наостанок. Великий вибір якісних кормів ви знайдете в інтернет-магазині VINZOO. Весь асортимент тут підібраний з любов'ю і турботою до братів наших менших. Якщо вам знадобиться консультація, наші фахівці з радістю дадуть відповідь на всі ваші запитання.